вівторок, 23 лютого 2021 р.

Історична година  «Небесні герої земних прагнень»

                                                              з учнями  10-го класу  НКТЕЛ.

              


Вшанування Героїв Небесної Сотні продовжилося з учнями 10- го класу Новокаховського техніко-економічного ліцею.(директор Т.Е.Долецька). На зустріч з молоддю прийшли бібліотекарі юнацького сектору Новокаховської дитячо-юнацької бібліотеки і разом з бібліотекарем ліцею  провели історичну годину  «Небесні герої земних прагнень», вшановуючи пам'ять Героїв України, Героїв Небесної Сотні,  які віддали своє життя за нашу рідну землю, за Україну.

                                                                     Майдан ридав, а сотня в небо йшла,
                                                                    Один за одним наче янголята.
                                                                    Тут, на землі прощались матері,
                                                                    А в небі зустрічала Божа Мати.

                                                                    Майдан стогнав, а сотня в небо йшла,
                                                                    Земля змішалась з кров’ю і сльозами.
                                                                   Ридали всі: і рідні, і чужі,
                                                                   І кров текла із серця, наче з рани.

Учням запропонували тематичну  книжкову полицю, огляд книжок:

 Повість Марка Рудницького «Я з небесної сотні» та   журналістське розслідування Братів Капранових «Майдан. Таємні файли». Герої Цього журналістського розслідування не тільки ті,хто стояв на сцені, але й ті, хто ховався за лаштунками, хто їздив до Януковича і хто сперечався з Європою, захоплював адмінбудівлі, сидів у буцегарнях, а також воював, лікував, працював, лікував, працював для того, щоб Революція перемогла.

Революція 2013-2014 років кожен з нас бачив по-своєму. Адже головні її події відбувалися на Майдані, на Банковій, у Будинку профспілок, у КМДА, у Харкові, Львові, Одесі, на Михайлівській площі, на Грушевського, у Маріїнському парку – і немає такої людини, яка була скрізь.  


Кожен із цієї Небесної Сотні, як і ми з вами,  мали свої плани на подальше життя,  любили свої родини, коханих, друзів,  мали мрії і невідкладні справи. Але поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну.

Наталя Василівна Верішко запропонувала молоді зробити паперових журавликів в пам'ять про Небесну Сотню, яка стала нашим  болем,  і нашою  гордістю, нашими слізьми, і нашим  душевним  щемом,  вдячності за все, що вони зробили для нас.

 Сьогодні вони дивляться на нас з небес і думають - не дайте злу перемогти, адже Україна і нині в сльозах, на її захист у війні з російським агресором стають тисячі й тисячі патріотів своєї держави, борються за її єдність та цілісність. Тому ми не маємо морального права здаватися, не маємо морального права не боротися, захищаючи  свою Батьківщину.

З газетно-журнальних статей підготувала провідний бібліотекар Марія Федотова.

 

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар