Про бібліотеку

Ми знаходимось:

вул. Букіна, 36

м. Нова Каховка

Херсонська область

Україна 74900

тел. (05549) 7-18-88

 

Графік роботи:

понеділок - четвер, неділя з 9.00 до 17.00

п'ятниця з 9.00 до 16.00

субота - вихідний


    Міська юнацька бібліотека була відкрита 1 листопада 1995 року на базі юнацького відділу, який працював при центральній бібліотеці з 1983 року. Першим бібліотекарем юнацького абонементу, а пізніше старшим бібліотекарем юнацького відділу центральної бібліотеки працювала Гребельна Ірина Михайлівна (1983-1985 рр.). З лютого 1986 року юнацький відділ очолила старший бібліотекар Оксененко (Медведєва) О.Г. (1986-1988 рр.), потім Зарудна Н.С. (1988-1989 рр.), Вовнюк С.М.(1989-1992 рр.).
    1 листопада 1995 року юнацький відділ центральної бібліотеки було реорганізовано в самостійну бібліотеку – міську юнацьку бібліотеку. І знову першою завідуючою бібліотекою стала Гребельна (пізніше Майстер) Ірина Михайлівна (з листопада 1995 року по травень 2004 року). Разом з нею бібліотекарем працювала ветеран бібліотечної справи Скрабіс Людмила Василівна (1996-2004 рр.). З червня 2004 року Скрабіс Людмила Василівна стає завідуючою юнацькою бібліотекою. З квітня 2006 року юнацьку бібліотеку очолює Кольченко Світлана Леонтіївна.
Під керівництвом завідуючої юнацькою бібліотекою Кольченко С.Л. з 2008 року активізувалася робота юнацької бібліотеки зі спонсорами та меценатами міста.
    В кінці 2008 року Новокаховською міською радою у бібліотеці було встановлено індивідуальне газове опалення.
    В період з 2006 по 2011 роки юнацька бібліотека проводить для юнацтва зустрічі з цікавими людьми – ветеранами війни, військовослужбовцями, юристами, лікарями, художниками, чорнобильцями, підприємцями, священнослужителями, спортсменами, народними умільцями тощо; літературні та літературно – музичні вечори та композиції, години права, еко-репортажі, уроки та години моралі, духовності.
    У 2008 році бібліотека бере участь у Всеукраїнському конкурсі «Легенди рідного краю», в якому активна читачка бібліотеки, студентка Новокаховського політехнічного інституту Пєтухова Надія зайняла І місце по Херсонській області у І-му обласному етапі і стала лауреатом Всеукраїнського конкурсу. Державною бібліотекою для юнацтва в м. Києві Надію було нагороджено Дипломом та цінним подарунком.
    Велика робота була зроблена бібліотекою в період участі в обласній акції «Тут Батьківщини моєї початок» у 2009 році. Зусиллями волонтерської команди юнацької бібліотеки і керівництва Новокаховскої ЦБС було зібрано краєзнавчий матеріал про поетів і письменників Нової Каховки та про наше місто. Центральною бібліотекою до зібраних матеріалів було створено більше 500 різноманітних фотографій міста. В серпні 2009 року Новокаховською ЦБС було видано два ілюстрованих видання: «Літературний світ Нової Каховки» та «Місто з лебединої пісні». Останнє видання було представлено також у вигляді відео-презентації. За ці роботи обласним журі юнацькій бібліотеці було присуджено 2-е місце.
    Юнацька бібліотека брала участь також і в обласному конкурсі «Моє родове дерево». Активний читач бібліотеки, учень 10-го класу Новокаховського техніко-економічного ліцею Чупіль Михайло, зробив велику роботу по створенню генеалогічного дерева своєї сім′ї та написав нарис про свого прадідуся. За свою роботу він був нагороджений заохочувальним призом обласного журі конкурсу.
    Читачі юнацької бібліотеки беруть  участь у міському фестивалі-конкурсі обдарованих дітей та студентської молоді «Смарагдове місто» в номінації «художнє читання віршів». У 2010 році переможцем конкурсу став Козак Анатолій, студент новокаховського коледжу Таврійської агротехнічної академії, активний читач юнацької бібліотеки та член літературного клубу «Новий ЛІК» юнацької бібліотеки, який посів ІІІ місце.
    Щорічно в стінах бібліотеки проводився конкурс «Найкращий читач року». Бібліотека протягом року уважно стежила за активними читачами, співпрацювала з ними, потім запрошувалась аудиторія слухачів, де вони виступали перед своїми однолітками. Найкращі-нагороджувалися грамотами і сувенірами.
    З кінця 2007 року по 2012 рік при юнацькій бібліотеці працював літературний клуб «Новий ЛІК» під керівництвом місцевого поета Василя Фадеєва. Засідання клубу завжди проходили жваво та цікаво.
Тут лунали вірші членів клубу, пісні під гітару, розігрувалися сценки. Молоді поети брали участь в майстер – класах, які проводили більш досвідчені поети, демонстрували свої перші літературні спроби.
   Найкращі вірші учасників клубу публікувалися в щомісячних поетичних листівках, а більш досконалі – в щорічних поетичних збірниках клубу, які видавалися за рахунок коштів керівника клубу.
    Протягом 2010 року на базі юнацької бібліотеки працював молодіжний кіноклуб, організований бібліотекою разом з міським відділом у справах сім′ї та молоді та міською молодіжною організацією «Перспектива». Двічі на місяць в бібліотеці організовувалися перегляди художніх або документальних фільмів, які були визнані найкращими на різноманітних кінофестивалях. Бібліотекою до кожного перегляду підбиралася відповідна
література - художні твори або тематична література (публіцистичні книги, статті). Після колективних переглядів молодь обмінювалася думками, особистими оцінками переглянутих фільмів, що перетворювалося в міні-диспути або міні-конференції.
     У 2010 році  юнацька бібліотека відсвяткувала  свій 15-річний ювілей.
     У 2012 році юнацька бібліотека з допомогою центральної бібліотеки  перемогла у третьому раунді конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням Інтернету» в рамках програми «Бібліоміст» та за фінансової підтримки Фундації Білла та Мелінди Гейтс, за що отримала комп′ютерну техніку: 4 комп′ютера з веб-камерами та ксерокс-принтер.
    При бібліотеці відкривається інтернет-центр для молоді з безкоштовним доступом до Інтернету.
    З лютого 2013 року юнацьку бібліотеку очолила Осадча Ірина Василівна.
    Традиційними формами масової пропаганди книги в бібліотеці стали: бенефіси книг, бібліотечні квести.
    Бібліотека активно працює в рамках проекту  «Дарувати радість творчості» програми «Бібліоміст», організовуючи для молоді скап-спілкування з цікавими людьми, різноманітні он-лайн заходи.
    Свою роботу бібліотека координує з міським відділом сім΄ї та молоді, центром зайнятості населення, військкомітетом, учбовими закладами та школами міста.
    До послуг юнацтва – бібліотечний фонд в кількості біля 12 тисяч примірників, укомплектований літературою з питань правознавства, літературознавства, історії, філософії, економіки, культурної політики та цікавими молодіжними періодичними виданнями.
 
 


Немає коментарів:

Дописати коментар