вівторок, 5 лютого 2019 р.


Презентація «Кам'яних вишиванок Нової Каховки»
В читальному залі Новокаховської юнацької бібліотеки відбулася цікава подія- презентація чудово оформленої книги-альбому «Кам'яні вишиванки Нової Каховки», присвячену 120-річчю з дня народження художника–монументаліста, скульптора Григорія Овксентійовича Довженко, який прикрасив житлові будинки історичної частини нашого міста, створив  неповторні вишиванки на камені, вирізані на сирій штукатурці – тиньку.

 Гарно оформлено новітнє видання - на червоному тлі золотом витіснено назву книги-альбому «Кам’яні вишиванки Нової Каховки» - це тверда палітурка, корінець, на суперобкладинці, накладному форзаці, сторінках відтворено красиві фрагменти декору на камені, мелований папір, фото, ілюстрації. Колектив авторів, фотографів використав епіграф із творів знаменитого письменника, однофамільця Григорія Овксентійовича - Олександра Петровича Довженка:»Я люблю Нову Каховку. Люблю Дніпро – велику річку мого народу, чисте лагідне повітря, ясне небо і широкість у всьому…» 

Бібліотекарі зустріли студентів НВПУ, майбутніх будівельників, плиточників-оздоблювачів книжковою  виставкою «Нова Каховка в кам’яних вишиванках». підготували для молоді біографію Григорія Довженко, портрети і фото його друзів – бойчукістів, їх вчителя-наставника  з часів Розстріляного Відродження Михайла Бойчука, розповіли про них.  Презентували книгу-альбом  з  щирими дослідженнями про кам’яні вишиванки, про значення словянської символики, розповіли про нове видання.

Книга видана в рамках гранту  за сприянням та підтримкою Українського культурного фонду, відділом культури і туризму Новокаховської міської ради, містить   передмову авторського колективу, звернення міського голови Володимира Коваленка, складається з трьох розділів.
 1»Місто з лебединої пісні»(історія створення міста -енергетиків Нової Каховки ), 2.»Архітектурні родзинки Нової Каховки» ( інформація і фото конкретних будинків: Палац Культури, Літній  кінотеатр, ЗОШ № 1, Станція юних туристів «Данапріс», дитячі садки та інші будівлі - популяризація художнього орнаменту на камені, який зоставили нам художники-першобудівники, як історичну памятку). 
3.»Кам'яні вишиванки – патріотичний меседж з минулого молоді сьогодення» (  фото сучасних цікавих місцин паркової зони, нових екскурсійних маршрутів з залученням студентів, юних художників, екскурсоводів).
 Коли наші читачі брали в руки цю  ілюстровану книгу, відразу бажали зануритися в історію минулого життя майстрів, кам’яних вишиванок, прочитати, яке сповіщення посилав нам Григорій Довженко  від молоді з минулого молоді сьогодення.  Студенти довідалися про сучасний волонтерський рух, який створено  для реставрації орнаментів на будинках  Головою Новокаховського осередку Українського товариства охорони пам'яток історії і культури Тетяною Євсєєвою. В цю волонтерську групу входить і викладач НВПУ Юлія Бондаренко, запропонували молоді долучитися до відновлення історичної пам'ятки нашого міста.
 Запрошуємо читачів познайомитися з  книгою- альбомом «Кам'яні вишиванки Нової Каховки»,  в якій відтворено історію і сучасність Нової Каховки  в читальному залі юнацької бібліотеки.

Підготувала провідний бібліотекар  Марія Федотова.    


Немає коментарів:

Дописати коментар