ПРОСТІР ТОЛЕРАНТНОСТІ
Даруйте людям добро, радість, та не чекайте віддачі.
Толерантність (від лат. tolerantia — стійкий, терпимий, що допускає відхилення) — особистісна риса людини, терпиме ставлення до чужої думки, релігії, поведінки, повага до гідності й прав інших людей; здатність поставити себе на місце іншої людини. Це повага, прийняття й правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження й способів прояву людської індивідуальності.
Учнівська молодь проявляла почуття гумору, посміхалась над своїм слабкими місцями,демонстрували особливі риси толерантної людини. Зачитували прислів'я , створені різними народами , які закликають до згоди, до терпіння, до миру, до толерантності: «Нетерпимі часто платять дорого за те, що терплячим дістається безкоштовно»(французи). «Якщо у трьох одна мета, вони землю перетворять на золото, якщо ж мета різна, вони золото перетворять на порох». –китайці. «За терпіння дасть Бог спасіння» -( українці).«Мир існує для людини – людина для миру» -(араби).«Сварка до добра не доведе, усяка сварка гарна мировою» - (росіяни)."У людини, яка живе заради інших , навіть коротке життя буде щастям" – (індійці).
Українською мовою толерантність пояснюється зрозумілими словами:– терпіння, повага, підтримка, милосердя, чуйність, співчуття, любов, розуміння.Великий внесок у поглиблення поняття «толерантність» зробили не лише зарубіжні дослідники, а й наші співвітчизники: Григорій Сковорода, Володимир Вернадський та інші.
Провідний бібліотекар Марія Федотова.
Немає коментарів:
Дописати коментар