понеділок, 20 травня 2019 р.


                   Інтернет-круїз  в юнацькій бібліотеці
                                          «Єдність у різноманітності»
Девіз Євросоюзу
В Новокаховській юнацькій бібліотеці відбувся Інтернет-круїз: «Парад країн Європи», присвячений Дню Європи в Україні. На цей захід бібліотекарі запросили студентів НВПУ (директор Гарькавий В.Л.)  з метою популяризація серед молоді інформації щодо Європейського Союзу та інтеграції України в Європу.
Читальна зала  зустріла молодь книжковою виставкою «Європейський вибір України». Виставка вмістила сучасні брошури : «Україна: час вибору»,«Асоціація ЄС - Україна: що це дасть вам», «ЄС - Україна: партнерство заради майбутнього». Також бліц-листи європейського досвіду на теми: «Чисте повітря – здорова нація», »Виробництво органічних сільськогосподарських продуктів», »Створення якісних робочих місць», »З системою супутникової навігації ви не загубитеся ніколи», «Інформаційні та комунікаційні технології», «Права пасажирів на залізниці», »Відповідальне рибальство в Чорному морі» та інщі (частину цієї друкованої продукції нам  надали в  методичному відділі Херсонської юнацької бібліотеки ім. Бориса Лавреньова, завдячуємо колегам за люб'язність).


Бібліотекарі Марія Федотова та Світлана Новосьолова розповіли молоді про Європу – дивовижний континент з багатою історією. Століттями Європа була роз’єднана через постійні війни та протиріччя. Але вже більше 50 років 27 країн Європи об’єдналися на основі спільних людських і демократичних цінностей в Європейський Союз, співпрацюють одна з одною, живуть у єдності та дружбі для того, щоб зробити світ кращим – досягати стабільності, миру та процвітання.
 Юнацтво також пізнало про  Центр європейської інформації, який дає можливість учням шкіл вільно і безкоштовно користуватись Інтернетом. Здобути знання про Європу та практичні вміння, необхідні для людини інформаційного світу – мобільність, здатність до комунікації, адаптації до навчання і життя в європейських країнах. Основні завдання Центру європейської інформації: підвищення обізнаності дітей та молоді з питань європейської інтеграції України та інформування про Європу і європейські країни, про обмін інформацією та налагодження дружніх стосунків між однолітками країн Європейського Союзу.
 Завдяки Інтернет – технологіям  в бібліотеці звучав гімн Європи   «Ода радості» з Дев’ятої симфонії Бетховена на слова Фрідріха Шиллера.  Бібліотекарі прокоментували слова в перекладі Василя Білоцерківського :
 Вже Європа об’єдналась і у єдності живе,
В розмаїті згуртувалась і до миру світ зове.
Хай завжди в Європі будуть
Віра й справедливість лиш.
Хай свобода всьому люду
Сяє тут найяскравіш.
Громадяни, розквітає хай Європа повсякчас!
В небі райдуга єднає
Золотом зірок всіх нас.

 Підготувала провідний бібліотекар Марія Федотова.

Немає коментарів:

Дописати коментар