понеділок, 29 травня 2017 р.

Натхнення з Японії.

Клуб "Натхнення" на бібліо-пленері 27 травня2017 року, присвяченому Року Японії в Україні.


    У теплу пору року просто гріх не скористатися можливістю провести вільний час за межами бібліотеки. Отже, аби подихати свіжим повітрям та набратись приємних емоцій,  і при тому розповісти людям щось нове та надихнутись на подальшу роботу, бібліотекарі Юнацької бібліотеки разом із клубом «Натхнення», заздалегідь сповістили молодь міста через соціальні мережі про проведення  бібліо-пленеру, присвяченого Року Японії  в Україні.

    В призначений день біля пам’ятника освіті  зібралася зацікавлена молодь. Учасники клубу для того, щоб відтворити дух Японії запропонували бажаючим створити різноманітні образи, вдягнувши деталі японського одягу. Присутні  на пленері «анімешники» допомагали учасникам входити в образи, розмальовуючи їм лиця.
    Після того всі радо взяли участь у фото-сесії, де фотографувались поодинці і з усіма бажаючими.
    Звичайно ж, бібліо-пленер не може обійтись без візуальних образів. Тому, протягом всього пленеру, новокаховці мали змогу ознайомитися з літературою про Японію та книгами японських авторів з юнацької бібліотеки. Особливою популярністю поціновувачів аніме користувався практичний посібник «Малюємо манга і аніме» Аліси Савицької. А поряд із книжками молоді художники-аніме  виставили свої роботи за мотивами японських мультфільмів. 

    Аби наповнити бібліо-пленер живими відчуттями проводилися бліц-опитування містян. Питали наприклад: «Чи знаєте ви що 2017 рік оголошено Роком Японії в Україні?», «З чим у вас асоціюється Японія?», «Які цікаві факти про Японію ви знаєте?». Перехожі охоче відповідали на питання, а деякі навіть залишались, щоб стати учасником вікторини «Знавці Японії». Переможці першої вікторини отримали пінгвінчиків, виконаних у техніці «орігамі», а всі інші учасники – наліпки офіційного логотипу Року Японії в Україні. Друга вікторина була для більш обізнаних. В ній взяли участь ті, хто набрав найбільше балів у першій вікторині. Нагородою для найкращих знавців Японії стали віяла, виготовлені членами клубу юнацької бібліотеки.


    Натхненно створюючи картину Японії, «клубівці» декламували вголос класичну японську поезію.
    Свою чарівну нотку у атмосферу пленеру  додав «Аудіофреш». Японська музика супроводжувала пленер від початку і була чудовим доповненням при читанні віршів, фотосесії та огляді виставки.
    В цей же день бібліотекарі та учасники клубу разом з відомим у місті знавцем Японії Ігорем Остроумовим для створення образу Японії – відправились до дитячого санаторію «Дружба».  Діти з радістю ділились своїми знаннями про цю дивовижну країну, уважно слухали розповідь про релігію і писемність японців, та із захопленням складали орігамі у вигляді журавликів.

Немає коментарів:

Дописати коментар