пʼятниця, 20 листопада 2020 р.

 

Живи, Україно, живи для краси,

 для сили, для правди, для волі!

                                                  Обирай Свободу рідному народу

День Гідності та Свободи відзначається 21 листопада – у день початку подій, які стали для України історичними: Помаранчева революція  2004 року  та Революція Гідності 2913 року.


Новокаховська юнацька бібліотека  підготувала  тематичну полицю з книжками та газетно-журнальними статтями на  тему Революції Гідності  і Свободи. Працівники бібліотеки, разом з юними читачами,членами літературного клубу  «Натхнення» згадали  вже далекий 2013-й рік, події на Майдані, прагнення  революційної молоді до Європи, захист своїх інтересів, заради чого пожертвували своїм життям Небесна сотня та воїни, які загинули і тепер гинуть у боротьбі за  свободу, єдність і цілісність держави. У розмові та обговоренні  газетних статей, молоді люди  усвідомлювали себе українцями висловлювали бажання служити своїй Україні своєю працею, гарним навчанням, зберегти історичні події  того часу.

Провідний бібліотекар Марія Федотова.

 

понеділок, 16 листопада 2020 р.

  Міжнародний День студента

Новокаховська юнацька бібліотека щиро вітає  студентство міста з Міжнародним Днем студента!  Бажаємо  нинішньому і наступним студентським поколінням бути на рівні високих вимог сучасного життя. Нехай збудуться  всі ваші мрії та назавжди збережеться у ваших серцях романтика студентських літ!

Запрошуємо вас переглянути періодичні видання «Я, студент» де висвітлюється інформація життя студентів від посвяти у студенти до вручення диплому.

Міжнародний день студентів відзначається 17 листопада. Він був заснований у 1941 році у Лондоні.  на зустрічі студентів країн, що боролися проти фашизму. Відзначатися цей день почав з 1946 року. Дата встановлена в пам'ять про чеських студентів-патріотів, викладачів, які вийшли на демонстрацію в окупованій  фашистами Чехословаччині, ( 28 жовтня 1939 року)  щоб відзначити річницю утворення Чехословацької держави. Підрозділи окупантів розігнали демонстрацію, 1200 демонстрантів були арештовані і поміщені у концтабір Заксенхаузен. За наказом Гітлера всі чеські вищі навчальні заклади були закриті д о кінця війни. На честь цих подій і був встановлений Міжнародний день студентів, який святкується  у всіх країнах світу. Українські студенти святкують галасливими вечірками в клубах, в студентських гуртожитках. В умовах пандемії така можливість обмежена.

 

 







Эдуард Асадов.

СТУДЕНТЫ

Проехав все моря и континенты,

Пускай этнограф в книгу занесет,

Что есть такая нация – студенты,

Веселый и особенный народ!

Понять и изучить их очень сложно.

Ну что, к примеру, скажете, когда

Все то, что прочим людям невозможно,

Студенту -наплевать и ерунда!

Вот сколько в силах человек не спать?

Ну день, ну два… и кончено! Ломается!

Студент же может сессию сдавать,

Не спать неделю, шахмат не бросать

Да пусть еще влюбиться ухитряется.

А сколько спать способен человек?

Ну, пусть проспит он сутки на боку,

Потом, взглянув из-под опухших век,

Вздохнет и скажет:-Больше не могу!

А вот студента, если нет зачета,

В субботу положите на кровать,

И он проспит до следующей субботы,

А встав, еще и упрекнет кого-то:

-Ну что за черти! Не дали поспать!

А сколько может человек не есть?

Ну день, ну два… и тело ослабело…

И вот уже не встать ему, ни сесть,

И он не вспомнит, сколько шестью шесть,

А вот студент – совсем другое дело.

Коли случилось «на мели» остаться,

Студент не поникает головой.

Он будет храбро воздухом питаться

И плюс водопроводною водой!

Что был хвостатым в прошлом человек-

Научный факт, а вовсе не поверье.

Но, хвост давно оставя на деревьях,

Живет он на земле за веком век.

И, гордо  брея кожу на щеках,-

Он пращура ни в чем не повторяет.

А вот студент, он и с хвостом бывает,

И даже есть при двух и трех хвостах!

Что значит дружба твердая, мужская?

На это мы ответим без труда:

Есть у студентов дружба и такая,

А есть еще иная иногда.

Все у ребят отлично разделяется,

И друга друг вовек не подведет.

Пока один с любимою встречается,

Другой идет сдавать его зачет…

Мечтая о туманностях галактик

И глядя в море сквозь прицелы призм,

Студент всегда отчаянный романтик!

Хоть может сдать на двойку романтизм.

Да, он живет задиристо и сложно,

Почти не унывая никогда.

И то, что прочим людям невозможно,

Студенту – наплевать и ерунда!

И, споря о стихах, о красоте,

Живет судьбой особенной своею.

Вот в горе лишь страдает, как и все,

А может, даже чуточку острее…

Так пусть же, обойдя все континенты,

Сухарь этнограф в труд свой занесет,

Что есть такая нация – студенты,

Живой и замечательный народ!


Чекаємо вас, шановні студенти у залах юнацької бібліотеки.

Провідний бібліотекар  Марія Федотова

 

 

 



пʼятниця, 13 листопада 2020 р.

 

             «Толерантність – це мистецтво жити з іншими людьми»

Кофі Аннан –Генеральний  секретар ООН (1997-2006), Лауреат Нобелівської премії.

«Любов виникає з любові, коли хочу,  щоб мене любили, я сам перший люблю»

       Григорій Сковорода.

 

Генеральна Конференція ЮНЕСКО урочисто проголосила 16 листопада Міжнародним днем толерантності.

Толерантність вважається показником високого духовного й інтелектуального розвитку особистості. Для того, щоб досягти успіху у власному житті, не витрачати сили на конфлікти, «побутові війни», кожному доцільно сформувати у собі толерантність - терпимість  як рису характеру. Здатність поводитися толерантно може стати особистісною рисою, а відтак - забезпечити успіх у спілкуванні. Толерантні люди більше знають про свої недоліки та педагоги. Вони критично ставляться до себе і не звинувачують у своїх бідах інших. Вони не перекладають відповідальність на інших.

Новокаховська юнацька бібліотека пропонує Вам, шановні читачі ,перелік літератури на тему толерантності і взаємовідносин між людьми , прояв найкращих рис людини, яка живе у світі добра, взаєморозуміння, терпимості з людьми інакших релігій, націй, культур, почувається особистістю, яка може розкрити всі свої найкращі риси, бути корисною своєму народу, оточенню. Людина, яка живе в толерантному світі, по-справжньому щаслива і дарує це щастя, любов людям довкола.

                             ЧИТАЙТЕ З НАСОЛОДОЮ!

Бичер – Стоу Г. Хижина дяди Тома/Гарриэт Бичер-Стоу.  Пер.з англ.- Минск -1977.-268 с.

Роман «Хатина Дядька Тома», який приніс шалену популярність письменниці, світове імя і подіяв на скасування рабства. В романі не просто описано історичні події позаминулого століття, що відбувалися в  Америці, але роман хвилює нас,  торкає найтонші струни душі, викликаючи захоплення одними одними героями та обурення іншими. Роман закликає зневажати будь- яке насилля, бути милосердними та відстоювати власну гідність.

 Лі Гарпер Вбити пересмішника/Гарпер Лі ; пер з англ. Т.Некряч.-Минск – 1986. - 557 с.

Є у людині дещо таке, що не скориться більшості – це її совість. Цей роман однаково цікавий дітям, підліткам та дорослим. Книга відрізняється тією  яскравістю подій, яка буває тільки в дитинстві. Вона поєднує в собі захопливі пригоди в найкращих традиціях Марка Твена та Астрід Лінгрен, моторошну таємницю будинку з привидом, гострі соціальні питання виховання дітей та вірності собі, засудження аморальних вчинків. «Майже всі люди хороші, Скауте,  коли їх нарешті зрозумієш. Цей посил автора дає можливість стверджувати, що книга  є толерантною.

Скотт  В Айвенго. /Вальтер Скотт; пер. з англ. И. Еремина.- Харьков

Роман « Айвенго» найпопулярніший твір Вальтера Скотта. Тут дві основні сюжетні лінії – відношення саксів та нормандців. Один з героїв роману - Сердик Сакс – здатен знівечити долю сина та сприйманої доньки заради примарних надій щодо створення держави саксів. Друга  - ставлення до евреїв.  В романі два герої євреї –Ревека та Ісаак. Ревека викликає у читача глибоку симпатію, а Ісаак –негативний герой. Сам Скотт – ярий противник дискримінації евреїв. Дуже цікаві підбірки епіграфів до глав книги.

Гессе Г. Нарцис і Гольдмунд/ Герман Гессе; пер.з нім..І.С.Андрієнко-Фрідріх:, худож.-оформлювач  Н.В.Владимиров.-Харків:Фоліо, 2017. – 383 с.

Герман Гессе (1877 – 1962) – видатний німецький прозаїк, поет, есеїст, лауреат Нобелівської премії з літератури 1946 р. У видавництві «Фоліо» побачили світ книжки Г. Гессе: «Степові вовк», «Деміан», «Сіддхартха». Роман «Нарцис і Гольдмунд» вийшов друком 1930 року. Це філософська оповідь про «втечу і повернення блудного сина».  В основі роману – протистояння двох героїв: Нарциса, вченого богослова, який присвятив себе служінню Богу та наукам, і  його ученика Гольдмунда,  який є втіленням наївності та безпосередності. І  Нарцис, і сластолюбний красунчик  Гольдмунд намагаються розгадати таїну буття і віднайти сенс життя. Тільки засоби у них різні: Нарцис філософствує над працями грецьких мудреців і вивчає богослов’я, а Гольдмунд іде по життю, керуючись лише власними пристрастями та інтуїцією.

Остен Д. Доводи розсудку /Джейн Остен ;пер. з анг. Т.О.Щевченко.-Харків: Факт, 2013.- 318 с.

Світ творів англійської письменниці Джейн Остен (1775  - 1817) – світ звичайних чоловіків і жінок, доволі буденний, розмірений і в той ж час не позбавлений драматизму. Тонкий психолог і знавець людського серця, письменниця створила надзвичайно виразні й правдиві образи. ЇЇ герої – живі люди, з усіма їх достоїнствами і недоліками, здатні і на високі почуття, і на великі помилки. Ще зовсім юною Енн Елліот, героїня роману «Доводи розсудку», зустріла свою любов, але змушена була відмовитися від кохання заради інтересів сім’ї. Довгі роки розлуки, що минули до їхньої нової зустрічі, довели: час не владний над істинними почуттями, і, хоча крок до щастя зробити непросто, герої впевнені – лише доводи власного розсуду повинні керувати нашими вчинками, стримувати пристрасті та застерігати від зради, у тому числі від зради у коханні.

Гарсія М. Кохання під час холери  /Габріель Гарсія Маркес; пер з ісп. В.Й.Щовкуна- Харків : Фоліо 2016.- 476 с.

«Кохання під час холери» називають «найоптимістичнішим» з романів Маркеса. Він був опублікований у 1985 році і став першим твором письменника після присудження йому  Нобелівської премії з літератури. Це зворушлива історія кохання, яке перемагає все - час і простір, життєві негаразди і навіть недосконалість людської душі.      Колись головна героїня роману Ферміна Даса знехтувала юнацькою любовю Флорентіно Аріси і стала дружиною поважного доктора. Але Флорентіно чекає – цілих 54 роки… Здається у нього вже зовсім не залишилося часу, і все ж він домагається свого – і двоє літніх людей, які окремо прожили свої повноцінні життя, нарешті все ж з’єднуються. Вони вирушають у круїз на кораблі, що належить Арісі, а щоб уникнути зайвих зупинок для митних перевірок і пересудів, вивішують прапор, який означає, що на судні – хвороба. Однак з таким прапором їх не пускають ні до одного порту. І вони пливуть і пливуть, шукаючи толерантності і порозуміння.



Бажаємо вам бути толерантними. Толерантна людина не розфарбовує світ двома кольорами — чорним і білим. Вона не акцентує увагу на розбіжностях між «своїми» та «чужими», а тому готова вислухати та зрозуміти думки інших. Почуття гумору і здатність посміятися над своїм слабким місцем — особлива риса толерантної людини. У здатної до цього людини менша потреба до конфліктів, вияснення зв’язків і агресії до інших та до світу загалом.

 Провідний бібліотекар юнацької бібліотеки    Марія Федотова

 

 

 

 

вівторок, 10 листопада 2020 р.

                    

 

                              З ВСЕСВІТНІМ ДНЕМ МОЛОДІ !

                         АМБІТНИМ     ЧИТАТИ       НЕОДМІННО!

             Всесвітній день молоді – міжнародне свято молодих людей, створено Всесвітньою конференцією молоді у Лондоні 10 листопада 1945 році  заснуванням Всесвітньої федерації демократичної молоді. Проводять молодіжні фестивалі  об’єднуючою  метою яких є   боротьба за мир, за права молоді,  запобігання нових кровопролитних воєн, інтернаціональне згуртування прогресивної молоді.

        Молоді люди – це майбутнє держави. Молодь виконує в суспільстві важливу функцію зміни поколінь, бере участь у перетворенні всіх сфер в суспільстві. Саме молодь  має великий потенціал, запал та енергію, яку потрібно спрямувати у правильне русло – формування особистості, молодого політикуму, участь у розбудові суспільства, вміння спілкування.

Новокаховська юнацька бібліотека пропонує бібліографічний огляд книжкових видань для молоді, які блискуче і точно описують, як генії створюють світ, у якому ми живемо.

           


Кусумано М. Д.Йоффі.  Стратегія геніі: Пять найважливіших уроків від Б.Гейтса,  Е.Гроува, С. Джобса.  /Майкл А.Кусумано і ДевідБ.Йоффе/Пер. З англ. С.Новікової– Харків: Вид-во «Клуб Сімейного Дозвілля»,2018.- 256 с.

Ця книжка - путівник  для молоді, яка прагне створити свій бізнес, навчитися плануванню, управлінню та практичної діяльності.

 Як стають видатними стратегами? Білл Гейтс, Енді Гроув і Стів Джобс були першими «бізнес-зірками» в сучасному світі технологій. Аналізуючи їхній тридцятирічний досвід управління компаніями сукупною вартістю в 1,5 трильйона доларів – Mikrosoft, Intel,  Apple – автори цієї книжки сформулювали п’ять основних правил, що виявилися спільними у їх стратегічному плануванні та дозволили випередити конкурентів, які цими правила нехтували. Саме ці правила допомогли стільниковому телефону IPhone далеко просунути індустріальних гігантів і взяти гору над своїм головним замовником – на той час найдорожчої у світі компанії ІВМ, а майже збанкрутілій фірмі Intel здолати японців, корейців та європейців у боротьбі за світове лідерство в новій революційній технології – виробництва мікропроцесорів.

 


Мічіо Кайку  Майбутнє розуму/Пер. з англ. А.Камянець.- Львів: Літопис, 2017. – 408 с.

  У книжці-бестселері розглядається  найцікавіший і найскладніший об’єкт у відомому Всесвіті – людський мозок. Книжка– це науково-правдива й захоплива розповідь про неймовірні дослідження, що сьогодні ведуться в різних куточках світу й ґрунтуються на найновіших досягненнях нейробіології та фізики. Автор доступно пояснює суть роботи мозку й показує, як технології майбутнього (наприклад, завантажування в мозок спогадів і нових навиків, боротьба з невиліковними на сьогодні хворобами, відкриття в робототехніці й астронавтиці, телепатичне спілкування і телекінез) змінять наше повсякденне життя. Мічіо Кайку глибоко розуміє сучасну науку й пильно стежить за тенденціями її розвитку, тож читач має унікальну можливість зазирнути в майбутнє. Книга розрахована  для широкого кола читачів.



Мортімер, Ієн Століття змін: Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас/ Ієн Мартімер/ Пер. З англ.. Я. Машико.-Харків:Вид-во «Ранок»: Фабула, 2018.- 448 с.-(Серія «Нон-фікнн»).

У сучасному суспільстві майже щодня відбуваються суттєві зміни. А чи було так завжди? Чи можна якимось чином, визначити, яке століття зазнало найбільше змін?  Виявляється, що так. І це з блиском удалося чудовому англійському історику і письменнику Мортімер Ієну, який ретельно і дуже цікаво описав і порівняв десять століть європейської історії.  Виявляється, це дуже важливо для нас: адже , знаючи і розуміючи своє минуле, людство може спланувати своє майбутнє, яке може бути цілком щасливим.

Чекаємо на вас в юнацькій бібліотеці!

 Читайте, насолоджуйтесь словом, думкою, справою інших. 

Беріть за приклад краще ! Адже за словами М. Горького "Книга - найбільш складне і велике чудо з усіх чудес, створених людством на шляху до щаст й могутності майбутнього".

Провідний бібліотекар Марія Федотова.